W pierwszych dniach listopada zakończyła się nasza praca nad projektem POMOCY RZECZOWEJ dla naszych kochanych podopiecznych – dzieci pochodzenia polskiego z litewskich domów dziecka i ubogich rodzin, mieszkańców Wilna i okolic.

Dzięki pracy niestrudzonej Pani Prezes Sylwii Karłowskiej oraz wolontariuszy fundacji – zakupiliśmy, skompletowaliśmy i dowieźliśmy do Wilna pomoc rzeczową dla ponad setki dzieci.

Ponad sto dzieci otrzymało niezbędne: ubrania (buty zimowe i sportowe, ciepłe kurtki, dresy, bluzy, spodnie), pomoce szkolne (do nauki stacjonarnej i zdalnej), leki, witaminy oraz w niewielkiej ilości: zabawki i słodycze.

Dary zostały dowiezione do polskiego Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Jałówce pod Wilnem. Stamtąd zostały rozdysponowane do poszczególnych domów dziecka i dzieci pochodzenia polskiego z ubogich rodzin.

Życzymy naszym kochanym dzieciakom aby wszystkie rzeczy jak najdłużej im służyły i spowodowały że będą pamiętać o swoich przyjaciołach z Polski!

Realizacja projektu była możliwa dzięki dotacji pochodzącej z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Państwa Polskiego, Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą, w ramach zadania publicznego: „Polonia i Polacy za granicą 2022”.

A tymczasem przygotowujemy się do przyjęcia dzieci na Boże Narodzenie! Do zobaczenia!
wpis: Anna Warno