W ostatnią sobotę, 8 kwietnia, ponad 60 dzieci, podopiecznych naszej Fundacji, bezpiecznie dotarło z Wilna do Gdańska 🙂
Dzieci spędzą w Polsce dwa tygodnie, celebrując, z polskimi opiekunami, Święta Wielkanocne.

Bezpieczną podróż dzieciom zapewniły cztery panie opiekunki oraz nasz długoletni niezawodny przewoźnik, firma Alfa Travel z Czarnej Wody. Bardzo dziękujemy 🙂

Nic oczywiście nie odbyłoby się bez pani prezes Sylwii Karłowskiej, jej starań i czasu poświęconego na spotkania, rozmowy telefoniczne, szukanie i weryfikowanie opiekunów chętnych zaprosić dzieci do Polski, szukanie sponsorów, sporządzanie dokumentów. Po stronie litewskiej nie mogłoby zabraknąć Pani Leokadiji Tomasevic, wolontariuszki naszej fundacji, głównej organizatorki przedsięwzięcia po stronie litewskiej.

Nasi Kochani Podopieczni – dzieci pochodzenia polskiego z okolic Wilna, potomkowie naszych rodaków pozostałych na Kresach, mieszkający obecnie w domach dziecka lub pochodzące z ubogich rodzin – jest ich jeszcze wiele czekających na zaproszenie do Polski. Osoby, rodziny chętne do zaproszenia dzieci są zawsze mile widziane 🙂 Prosimy o kontakt z Panią Prezes Sylwią Karłowską, tel. 606 591 951.

Oto zdjęcia z przyjazdu dzieci, także ich zdjęcia z opiekunami polskimi: niespokrewnionymi z dziećmi wolontariuszami naszej Fundacji, zwykłymi rodzinami, które goszczą dzieci na u siebie w domach na Wielkanoc, Boże Narodzenie i wakacje letnie.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt w rodzinnej, ciepłej i niezapomnianej atmosferze!