Wczoraj nasze Dzieciaki – wypoczęte i pełne wakacyjnych wrażeń – odjechały na Litwę. Trudno było rozstać się z nimi polskim opiekunom – wolontariuszem naszej Fundacji. 
Na szczęście do Świąt Bożego Narodzenia już tylko kilka miesięcy i zobaczymy się znowu 🙂

Bardzo dziękujemy wszystkim Wolontariuszom – wspaniałym polskim rodzinom z Pomorza i całej Polski które gościły naszych Podopiecznych – dzieci pochodzenia polskiego z litewskich domów dziecka i ubogich rodzin – w swoich domach przez wakacje letnie – zapewniając nocleg, wyżywienie, w razie konieczności opiekę lekarską, uzupełnienie garderoby, atrakcje a przede wszystkim przyjazną, rodziną atmosferę.

Tradycyjne podziękowania dla pani Leokadiji Tomasevic, która organizuje sprawy po stronie litewskiej, pań które towarzyszą dzieciom w podróży Grażynie Gedroit i Alionie Pavliukovic oraz pomagają na miejscu: Ewa Paluszkiewicz i inni. Dziękujemy także panom kierowcom z firmy AlfaTravel którzy zapewniają dzieciom bezpieczną drogę do i z Wilna.

Oczywiście nic nie odbyłoby się baz naszej Pani Prezes SYLWII KARŁOWSKIEJ która od ponad 23 lat niestrudzenie organizuje pracę Fundacji.