2015-2017

                                                                          Polub naszą stronę na FACEBOOKU - KLIKNIJ   
serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodna

                                    
2018-01-05

W środę 3 stycznia rano, nasze Dzieciaki - pełne wrażeń po dwóch Świątecznych tygodniach spędzonych w polskich domach naszych Rodzin-Wolontriuszy, odjechały autokarami na Litwę. Dziękujemy pani Małgorzacie Kuźmie, że tradycyjnie mogliśmy sie zebrać w przestronnej sali AKWEN budynku siedziby NSZZ "Solidarności" w Gdańsku, a także paniom opiekunkom i wolontariuszkom: Leokadiji Tomasevic, Alionie Pavliukovic, Grażynie Giedrojć oraz panom  kierowcom z firmy Alfa Travel za bezpieczne przewiezienie dzieci do Wilna.  

Teraz czekamy na Wielkanoc. Do zobaczenia Dzieciaki !

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodna
serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodna


 
12serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodna

 

2017-12-23

W sobotę 16 grudnia, dwa autokary z naszymi dziećmi szczęśliwie dotarły z Wilna do Gdańska :-) Po dzieci przyjechali ich polscy opiekunowie - zaprzyjaźnione rodziny z Pomorza oraz innych rejonów Polski - aby zabrać je do swoich domów i wspólnie spędzić Święta Bożego Narodzenia. Dzieciaki zostaną z nami aż do 3 stycznia. 

Tym razem powitaliśmy aż dziesięcioro nowych dzieci: 10-letnią Krysię, 11-letnią Julkę, 8-letnią Emilkę, 11-letnią Żanetkę, 16-letniego Rytisa, 8-letnią Vaneskę, 11-letnią Gabrysię, 7-letniego Romka, 8-letniego Armantasa i 9-letniego Daniela. Pani Prezes Sylwia Karłowska znalazła tym dzieciom polskich opiekunów, którzy będę je gościć :-)

Dziękujemy kierowcom z firmy Alfa Travel oraz paniom: Leokadiji Tomasevic, Grażynie Giedrojć oraz Alionie Pavlukocic za bezpieczne przywiezienie dzieci  :-)

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna

 

2017-10-18

Znamy już datę przyjazdu  dzieci na Boże Narodzenie:
Przyjazd: 16 grudnia 2017 (sobota) rano, godzina 8-9 
Wyjazd: prawdopodobnie 3 stycznia 2018  (środa), rano, godzina 8-9

2017-10-10

Jak co roku, na przełomie września i października Pani Prezes Fundacji Sylwia Karłowska wraz z wolontariuszami, wybrała się w podróż do Wilna. Odwiedziliśmy tam naszych Podopiecznych – dzieci pochodzenia polskiego z litewskich domów dziecka oraz polskich ubogich rodzin. Tym razem byliśmy w Antokolskim Domu Dziecka, Katolickim Domu Dziecka oraz Atsigrażk. Po raz pierwszy zawitaliśmy do domu dziecka w Gile oraz do  polskiej szkoły w Jałówce im. Św. Jana Bosko.

Podczas naszego pobytu przekazaliśmy około setce dzieci ubrania (kurtki zimowe, dresy, bluzy, spodnie), obuwie (zimowe i sportowe) oraz pomoce szkolne, plecaki, przybory papiernicze, polskie książki, zabawki i słodycze.

Na wyprawę wybraliśmy się w składzie: Pani Prezes Sylwia Karłowska oraz wolontariusze: Barbara Cyperska, Jarosław Goliński (tradycyjnie za kierownicą własnego samochodu ciągnącego przyczepę z darami) oraz pisząca te słowa Anna Warno. Na miejscu jak zwykle mogliśmy liczyć na wsparcie naszych wolontariuszy: Leokadiji Tomasevic, Grażyny Giedrojć i Aliony Pavliukovic.

Podróż zaczęliśmy od Antokolskiego Domu Dziecka gdzie spotkaliśmy się jak zwykle z niezmiernie miłym przyjęciem i gościną ze strony pani dyrektor Elwiry Ploc oraz personelu  a także gorącym przyjęciem dzieci. Odwiedzili nas tam nawet byli podopieczni – obecnie już dorośli – którzy specjalnie przyjechali aby zobaczyć się z Panią Sylwią Karłowską. 

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodnaNa zdjęciu: w centrum: Pani Prezes Sylwia Karłowska, od lewej wolontariusze Fundacji: Barbara Cyperska, Leokadija Tomasevic oraz od prawej Jarosław Goliński. Fot. Anna Warno.

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodnaNa zdjęciu: pani Prezes Fundacji Sylwia Karłowska i wolontariusze Fundacji: Leokadija Tomaszewicz, Barbara Cyperska i Jarosław Goliński oraz przyczepa z darami :-) Fot. Anna Warno.

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodnaNa zdjęciu: dzieci z Antokolskiego Domu Dziecka oraz Pani Prezes Fundacji Sylwia Karłowska (3 od lewej), Pani Dyrektor Domu Dziecka Elwira Ploc (2 od prawej) oraz wolontariusze Fundacji: Basia Cyperska (2 od lewej) oraz Jarek Goliński (4 od lewej). Fot. Anna Warno.

 
12

Następnie, na naszej trasie znalazł się Dom Dziecka Atsigrażk gdzie tak miło było zobaczyć buzie naszych najmniejszych 7-8 letnich podopiecznych :-) Spotkaliśmy tam także maluchy które jeszcze w Polsce nie były. Jeśli uda się znaleźć dla nich w Polsce opiekunów, może niedługo zaczną przyjeżdżać?

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodna
serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodna
serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodna
serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodnaNa zdjęciu: Pani Prezes Sylwia Karłowska oraz wolontariusze fundacji: Barbara Cyperska i Grażyna Giedrojć, dzieci z domu dziecka Atsigrażk. Fot. Anna Warno.

 
12

Kolejny przystanek to Katolicki Dom Dziecka. Odwiedziliśmy dwie lokalizacje wchodzące w skład tej placówki – jedną, w  której większość dzieci od lat przyjeżdża za sprawą naszej Fundacji do Polski i drugą z młodszymi dziećmi które jeszcze w Polsce nie były, a bardzo by chciały. To wspaniałe uczucie widzieć radość na twarzach dzieciaków – z powodu otrzymanych prezentów, ale także po prostu dlatego że nas widzą :-)

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodnaNa zdjęciu: od lewej wolontariusze Fundacji: Barbara Cyperska, Leokadija Tomasevic, Jarosław Goliński, prezes Fundacji Sylwia Karłowska i dzieci z Katolickiego Domu Dziecka. Fot. Anna Warno

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodnaNa zdjęciu: od lewej wolontariusze Fundacji: Anna Warno, Leokadija Tomasevic, Jarosław Goliński, prezes Fundacji Sylwia Karłowska. 

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodnaNa zdjęciu: dzieci z Katolickiego Domu Dziecka wraz z wychowawczynią. Fot. Anna Warno

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodnaNa zdjęciu: dzieci z Katolickiego Domu Dziecka z wolontariuszem Fundacji Jarosławem Golińskim. Fot. Anna Warno

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodnaNa zdjęciu: dzieci z Katolickiego Domu Dziecka z wolontariuszką Fundacji Leokadiją Tomasevic. Fot. Anna Warno

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodnaNa zdjęciu: dzieci z Katolickiego Domu Dziecka oraz od prawej: pani Prezes Fundacji Sylwia Karłowska, Barbara Cyperska, Leokadija Tomasevic. Fot. Anna Warno.

 
12

W tym roku po raz pierwszy zawitaliśmy do domu dziecka w Gile oraz do szkoły polskiej w Jałówce im. Św. Jana Bosko.  Szkoła ta – jak opowiedział nam jej dyrektor, pan Zbigniew Czech – istnieje od prawie 120 lat a od 1920 po dzień dzisiejszy językiem wykładowym jest w niej język polski. Od lat więc pielęgnuje się w niej polskie tradycje.  Na terenie placówki,  w której uczy się ponad 250  dzieci, poza zabudowaniami szkoły znajduje się m.in. muzeum etnograficzne (stary dom wileński wraz z eksponatami zebranym przez uczniów i nauczycieli) oraz pomnik upamiętniający ofiary Katynia i katastrofy smoleńskiej.

My przyjechaliśmy odwiedzić przede wszystkim te dzieci, które pochodzą z potrzebujących wsparcia, ubogich rodzin polskich, rozsianych po okolicznych wsiach. Dzięki naszym sponsorom, mogliśmy obdarować je odzieżą, obuwiem, pomocami szkolnymi, polskimi książkami oraz zabawkami i słodyczami. Powitano nas wspaniałym występem, w którym dzieci śpiewały polskie pieśni i recytowały polskie wiersze, m.in.  Inwokację Adama Mickiewicza. Była to niezapomniana wizyta, mamy nadzieję, że nie ostatnia :-)

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodna

Na zdjęciu: Dyrektor szkoły w Jałówce pan Zbigniew Czech i pani Prezes Fundacji Sylwia Karłowska.

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodna

Na zdjęciu: Dyrektor szkoły w Jałówce pan Zbigniew Czech i pani Prezes Fundacji Sylwia Karłowska oraz uczeń.

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodnaNa zdjęciu: dzieci  ze szkoły w Jałówce.
serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodnaNa zdjęciu: dzieci ze szkoły w Jałówce.

 
12

Teraz pozostają nam przygotowania do Gwiazdkowego przyjazdu. 

Czekamy na Was Dzieciaki! :-)

Wpis: Anna Warno/2017.10.10


2017-08-27

Wczoraj nasze Dzieciaki - wypoczęte i pełne wakacyjnych wrażeń - odjechały na Litwę. Trudno było rozstać się z nimi polskim opiekunom - wolontariuszem naszej Fundacji. 
Na szczęście do Świąt Bożego Narodzenia już tylko kilka miesięcy i zobaczymy się znowu :-)

Bardzo dziękujemy wszystkim Wolontariuszom - wspaniałym polskim rodzinom z Pomorza i całej Polski które gościły naszych Podopiecznych - dzieci pochodzenia polskiego z litewskich domów dziecka i ubogich rodzin - w swoich domach przez wakacje letnie - zapewniając nocleg, wyżywienie, w razie konieczności opiekę lekarską, uzupełnienie garderoby, atrakcje a przede wszystkim przyjazną, rodziną atmosferę.

Tradycyjne podziękowania dla pani Leokadiji Tomasevic, która organizuje sprawy po stronie litewskiej, pań które towarzyszą dzieciom w podróży Grażynie Gedroit i Alionie Pavliukovic oraz pomagają na miejscu: Ewa Paluszkiewicz i inni. Dziękujemy także panom kierowcom z firmy AlfaTravel którzy zapewniają dzieciom bezpieczną drogę do i z Wilna.

Oczywiście nic nie odbyłoby się baz naszej Pani Prezes SYLWII KARŁOWSKIEJ która od ponad 23 lat niestrudzenie organizuje pracę Fundacji.

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna

 
Znamy już datę wyjazdu dzieci po wakacjach: jest to 26 sierpnia, sobota.

Prosimy opiekunów o przybycie z dziećmi między godziną 8 a 9 rano.

Miejsce to tradycyjnie plac przed siedzibą NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, ul. Wały Piastowskie 24.


Uwaga!!!!! Zmiana terminów przyjazdu i wyjazdu dzieci:
Wyjazd :  29.07.2017 (sobota), zbiórka o godzinie 7.30 rano.
Przyjazd : 30.07.2017 (niedziela), prośba opiekunów o przybycie między godziną 8.00 a 9.00  rano
Wpis: Anna Warno
2017-06-29

Nareszcie wakacje :-)

Najbliższy przyjazd dzieci to już:

1 lipca (sobota) rano. Prosimy opiekunów o przybycie najpóźniej ok. godziny 8.30. Autokar z dziećmi pewnie będzie wcześniej. Zwykle dojeżdża między 6-7 rano.

Miejsce to tradycyjnie plac przed siedzibą NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, ul. Wały Piastowskie 24.


UWAGA: dzieci z Chojnic zostaną tam dowiezione naszym autokarem. Nie trzeba po nie przyjeżdżać do Gdańska.

Wpis: Anna Warno, 2017-06-292017-05-16

Znamy już pierwsze terminy przyjazdu naszych podopiecznych do Polski:
3 czerwca (sobota)
1 lipca (sobota)
Kolejny przyjazd na przełomie lipca i sierpnia, dokładną datę podamy niebawem.


2017-04-25

Nasze dzieci szczęśliwie dojechały w sobotę 22 kwietnia na Litwę. Niebawem zdjęcia z wyjazdu i z podróży.
Dziękujemy firmie Alfa Travel z Czarnej Wody oraz Paniom opiekunkom za bezpieczny przejazd.
Do zobaczenia na początku czerwca!


2017-04-21

Przypominamy o jutrzejszym (sobota 22 kwietnia) wyjeździe dzieci po Wielkanocy.
Prosimy opiekunów z dziećmi o przybycie w okolicach godziny 8.30, najpóżniej o 9.00 rano.

Miejsce to tradycyjnie plac przed siedzibą NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, ul. Wały Piastowskie 24.


 
serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodna
2017-04-13

W ostatnią sobotę, 8 kwietnia, ponad 60 dzieci, podopiecznych naszej Fundacji, bezpiecznie dotarło z Wilna do Gdańska :-)
Dzieci spędzą w Polsce dwa tygodnie, celebrując, z polskimi opiekunami, Święta Wielkanocne.

Bezpieczną podróż dzieciom zapewniły cztery panie opiekunki oraz nasz długoletni niezawodny przewoźnik, firma Alfa Travel z Czarnej Wody. Bardzo dziękujemy :-)

Nic oczywiście nie odbyłoby się bez pani prezes Sylwii Karłowskiej, jej starań i czasu poświęconego na spotkania, rozmowy telefoniczne, szukanie i weryfikowanie opiekunów chętnych zaprosić dzieci do Polski, szukanie sponsorów, sporządzanie dokumentów. Po stronie litewskiej nie mogłoby zabraknąć Pani Leokadiji Tomasevic, wolontariuszki naszej fundacji, głównej organizatorki przedsięwzięcia po stronie litewskiej.

Nasi Kochani Podopieczni - dzieci pochodzenia polskiego z okolic Wilna, potomkowie naszych rodaków pozostałych na Kresach, mieszkający obecnie w domach dziecka lub pochodzące z ubogich rodzin – jest ich jeszcze wiele czekających na zaproszenie do Polski. Osoby, rodziny chętne do zaproszenia dzieci są zawsze mile widziane :-) Prosimy o kontakt z Panią Prezes Sylwią Karłowską, tel. 606 591 951.

Oto zdjęcia z przyjazdu dzieci, także ich zdjęcia z opiekunami polskimi: niespokrewnionymi z dziećmi wolontariuszami naszej Fundacji, zwykłymi rodzinami, które goszczą dzieci na u siebie w domach na Wielkanoc, Boże Narodzenie i wakacje letnie.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt w rodzinnej, ciepłej i niezapomnianej atmosferze!

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodna

 


2017-02-13

Znamy już datę przyjazdu dzieci do Polski. Jest to sobota 8 kwietnia godzina ok. 8.00 rano. Wyjazd 22 kwietnia, sobota, ok. 8.30 rano. Miejsce przyjazdu/odjazdu to tradycyjnie plac przed siedzibą NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, ul. Wały Piastowskie 24.
Zbieramy się jak zwykle w sali AKWEN budynku NSZZ Solidarności, wejście z boku od strony ul. Wały Piastowskie.

Wpis: Anna Warno

2017-01-09, godzina 7.00

Nasze dzieciaki dojechały szczęśliwie :-) Koło północy z soboty na niedzielę 7-8 stycznia autokar wjechał do Wilna. Jak zwykle nasz przewoźnik, firma Alfa Travel z Czarnej Wody, dowiozła dzieci bezpiecznie na miejsce. A pogoda była delikatnie mówiąc wyzwaniowa - w Wilnie minus 25 stopni. Dziękujemy:)Wpis: Anna Warno2017-01-07, godzina 17.50

I pierwsze zdjęcia:

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodna


 
122017-01-07, godzina 16.45


Dziś rano pozostałe dzieci wyjechały z Gdańska w stronę Wilna. Nie obyło się bez przygód, pociąg wiozący dzieci z Warszawy zepsuł się i dopiero przesiadka pod Malborkiem do Pendolino popchnęła sprawy do przodu. Dlatego autokar wyjechał dopiero o godzinie 11.30. 
Większość dzieci pożegnaliśmy w Gdańsku ale kilkoro zostało odebranych na trasie: w Małdytach i w Ostródzie. Został jeszcze Augustów a potem juz prosto do Wilna. Planowana data dojazdu: koło północy. Trzymamy kciuki za dobre warunki pogodowe! Na razie nie jest źle.
Niebawem zdjęcia.

Wpis: Anna Warno

2017-01-05

Dnia 3 stycznia we wtorek ośmioro naszych dzieciaków wyjechało po spędzonych w Polsce Świętach na Litwę.
Do zobaczenia na Wielkanoc! 
Pozostałe dzieci wyjeżdżają 7 stycznia w sobotę. Prosimy rodziny o przybycie z dziećmi w okolicach godziny 8.30 rano.

Miejsce odjazdu autobusu to tradycyjnie plac przed siedzibą NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, ul. Wały Piastowskie 24.
Zbieramy się jak zwykle w sali AKWEN budynku NSZZ Solidarności, wejście z boku od strony ul. Wały Piastowskie.

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodna
 


Wpis: Anna WarnoSerce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna
2016.12.20

W sobotę 17 grudnia rano, ponad 50  naszych wyczekiwanych podopiecznych -dzieci pochodzenia polskiego z  wileńskich domów dziecka  -  szczęśliwie dojechało do Polski, na wakacje Bożonarodzeniowe. Najwięcej dzieci przyjechało do Chojnic oraz Gdańska ale wiele z nich jest goszczonych przez  polskie (niespokrewnione z nimi) rodziny - wolontariuszy naszej Fundacji - także w Warszawie, Ostródzie, Białymstoku i innych miastach i miasteczkach. Dzieci zostaną z nami w większości do 7 stycznia, część z nich wyjedzie 3 stycznia. Życzymy dzieciom i wolontariuszom naszej Fumdacji, którzy je goszczą - spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego nowego Roku! Oto kilka zdjęć z Gdańska :-)

 
12

Wpis: Anna Warno.

2016.11.17

Znamy już datę przyjazdu dzieci do Polski :-)

Będzie to sobota 17 grudnia 2016 rano (około godziny 8.00).

Co do wyjazdu to nie mamy jeszcze ostatecznej informacji.
Prawdopodobnie będą dwa autokary: jeden wyjedzie 3 stycznia (wtorek) drugi 7 stycznia (sobota).
Nie jest to jednak jeszcze pewne. Będziemy informować na bieżąco.


2016.08.31

Nasze dzieci już przygotowują się do szkoły na Litwie. Tymczasem poniżej zdjęcia z ich wyjazdu 25 sierpnia z Gdańska, po 3 miesiącach pobytu w Polsce. Kolejny przyjazd na Boże Narodzenie. Już tęsknimy:)

Naszym gościem była Pani Wioletta Jedlińska przedstawicielka Senatu RP - naszego głównego Sponsora.

Dziękujemy :-)
 
122016.08.26

Dzieci wyjechały wczoraj rano na Litwę. Pozdrawiają nas z podróży. Oto zdjęcia od pani Leokadiji Tomasevic
 oraz pani Graziny - opiekunek, które pojechały z dziećmi
 2016.07.28

Nasze Dzieci szczęśliwie przyjechały i odjechały w poniedziałek i wtorek.

Te które są w Polsce zostaną z nami jeszcze miesiąc.

WYJAZD 25 sierpnia (czwartek). Prosimy opiekunów o przybycie nie później niż na godzinę 8.30 rano.

Miejsce to tradycyjnie plac przed siedzibą NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, ul. Wały Piastowskie 24.


2016.07.19

WYJAZD dzieci - 25 lipca, poniedzialek, godzina 8.30

PRZYJAZD dzieci - 26 lipca, wtorek, godzina 9.00

Prosimy opiekunów o punktualne przybycie.

Miejsce to tradycyjnie plac przed siedzibą NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, ul. Wały Piastowskie 24.

  


2016.07.07

Podczas ostatniego przyjazdu dzieci, 25 czerwca, odwiedziła nas telewizja TVP3 – pani Olga Zielińska z magazynu reporterów „Kontrplan”.

 Zapraszamy do obejrzenia programu! Od minuty 12 jest o naszej Fundacji :-)

http://gdansk.tvp.pl/26011738/odc-02072016

 

2016.06.26

Wczoraj, 25 czerwca, nasze wyczekiwane dzieciaki, szczęśliwe dotarły do Gdańska :-) Oto zdjęcia z obu przyjazdów wakacyjnych: 4 czerwca i 25 czerwca:

 

 
12

2016.06.13

Znamy już dokładna datę przyjazdu dzieci do Polski. Będzie to SOBOTA 25 czerwca 2016. Opiekunow prosimy o przybycie na godzinę 8.30 rano.

Miejsce to tradycyjnie plac przed siedzibą NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, ul. Wały Piastowskie 24. Prosimy opiekunów o punktualne przybycie.

 

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia

 

2016.06.11

 W sobotę 4 czerwca powitaliśmy 20 naszych Podopiecznych, w tym 8-letniego Daniela który przyjechał po raz pierwszy :-)


2016.04.27

A oto link do Audycji o naszej Fundacji, pani Redaktor Ewy Dąbrowskiej w Radiu PIK. Zapraszamy :-)

http://archiwum.radiopik.pl/service.go?action=details&show.Record.id=143621

2016.04.22

W ostatnich dniach pobytu dzieci w Polsce na Święta Wielkanocne, spotkało nas coś bardzo miłego. Odwiedziła nas Pani redaktor Ewa Dąbrowska z Radia PIK (Bydgoszcz), która rozmawiała z Panią prezes fundacji Sylwią Karłowską, a także z polskimi opiekunami dzieci (wolontariuszami) i samymi dziećmi a następnie stworzyła o naszej Fundacji wspaniałą audycję radiową. Audycję o tytule „Serce Dzieciom z Litwy” można będzie wysłuchać w RADIU PIK w niedzielę 24 kwietnia, od godziny 7:05 do 8:00. Będzie ona tez dostępna na stronie internetowej radia PIK www.radiopik.pl

 
 

2016.04.21

Oto pierwsze zdjęcia z wyjazdu naszych dzieciaków 3 kwietnia. Niebawem następne.

 
12

2016.04.03

Dzieci, około godziny 21 szczęśliwie dotarły do Wilna :-)
Niebawem zdjęcia.

2016.04.02

Przypominamy - wyjazd dzieci jutro NIEDZIELA rano.
Prosimy o przybycie między godziną 8 a 9 rano.

2016.03.19

W sobotę 19 marca rano, nasi Podopieczni dotarli autokarami z Wilna do Gdańska. Przyjechało 55 dzieci. W tym jedna nowa dziewczynka - 8 letnia Nastia która pojechała do opiekunów z Radomia.
Witamy ją serdecznie :-)
Dzieci zrobiły wspaniałą niespodziankę Pani Prezes Fundacji Sylwii Karłowskiej z okazji jej Urodzin. Każde dziecko wysiadając z autokaru wręczyło Pani Sylwii piękną czerwoną różę oraz własnoręcznie wykonaną laurkę - wprawiając Ją i nas wszystkich w zachwyt i wzruszenie :-)
Dzieci spędzą w Polsce, w rodzinnej atmosferze, w domach swoich polskich opiekunów całe Święta Wielkanocne. Wyjeżdżają 3 kwietnia w niedzielę o 8 rano.

 
12


2016.03.04

Znamy już terminy przyjazdu Dzieci na Wielkanoc!
Przyjazd: 19 marca 2016, sobota, godz. 8 rano
Wyjazd: 3 kwietnia 2016, niedziela, godzina 8 rano.
Prosimy opiekunów o punktualne przybycie.
Szczegóły pod numerem telefonu pani prezes Sylwii Karłowskiej: 606-591-951 oraz 58 624 04 84.

serce dzieciom fundacja przyjaciół wilna i grodna

2016.01.14

Dzięki jednemu z naszych Sponsorów, świąteczne podarunki - paczki ze słodyczami - otrzymały także te dzieci, które nie przyjechały do Polski lecz pozostały na Święta Bożego Narodzenia w domach dziecka na Litwie.

 

2016.01.08

Pozdrowienia od naszych dzieciaków z drogi do Wilna!
Zdjęcia z powrotnego autokaru podesłała pani Leokadia Tomasevic - dziękujemy

 

2016.01.08

Oto zdjęcia z wyjazdu dzieci 3 stycznia 2016:

2016.01.06

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!!

Nasi kochani Podopieczni – ponad 50 dzieciaków (pełny autokar) – wyjechały w niedzielę 3 stycznia rano i wieczorem dotarły szczęśliwie do Wilna :-)

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna 

Dzieci wróciły na Litwę pełne świątecznych i noworocznych wspomnień, po dwóch tygodniach spędzonych w domach Opiekunów, zwyczajnych polskich rodzin, głównie z Pomorza ale tez innych części Polski.

Dzięki naszym Darczyńcom i Sponsorom, pani prezes fundacji Sylwia Karłowska mogła zorganizować autokarowy transport dzieci na trasie Wilno Gdańsk. Opiekunowie – Wolontariusze Fundacji zadbali – poza rodzinną atmosferą – o niezbędną odzież, obuwie, zabawki, opiekę zdrowotną i wszelkie inne potrzebne dzieciom rzeczy.

Dzięki Pani Małgorzacie Kuźmie dzieci mogły zebrać się w komfortowej i ciepłej sali w budynku siedziby "NSZZ Solidarność" w Gdańsku

Dzięki jednemu z naszych Sponsorów mogliśmy przekazać 80 paczek ze słodyczami także tym dzieciom które nie przyjeżdżają do Polski ale mieszkają w tych Domach Dziecka na Litwie którymi opiekuje się Fundacja.

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Zdj. pani prezes Sylwia Karłowska wraz z podarowanymi przez jednego z naszych Sponsorów paczkami ze słodyczami dla dzieci.

Poniżej zdjęcia z wyjazdu – naprawdę mroźnego niedzielnego poranka! Podziękowania dla Agnieszki Kudeli, blogerki spodkocyka.pl za wykonanie tych zdjęć.

Niebawem dalsze zdjęcia – z podróży oraz z Wilna po przyjeździe.
Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna

"Serce Dzieciom" z Gdyni życzy

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2016!

i najpiękniej dziękuje:

 

Naszym wspaniałym Wolontariuszom – POLSKIM OPIEKUNOM, rodzinom, które w swoich domach, przez 4 miesiące w roku goszczą dzieci – ofiarowując im rzecz najważniejszą – miłość i rodzinną opiekę.

Wszystkim nieocenionym SPONSOROM, którzy od ponad 20 lat umożliwiają nam coroczną opiekę nad polskimi dziećmi  z sierocińców oraz ubogich rodzin litewskich, a przede wszystkim:

MINISTERSTWU SPRAW ZAGRANICZNYCH RP – które w tym roku sfinansowało autokary przywożące i odwożące dzieci na trasie Wilno – Gdańsk oraz częściowo zakup niezbędnej odzieży i obuwia dla naszych Podopiecznych 

Darczyńcom i Pracownikom Fundacji "DAJMY NADZIEJĘ" im. Karla Winterhaltera.

Naszym wieloletnim sponsorom z Gdyni, firmom MAG, TERRAMAR, CHIPOLBROK, FAST i innym.

 Pani Małgorzacie Kuźmie, dzięki której przyjeżdżające i wyjeżdżające dzieci mogą zbierać się i  w budynku siedziby "NSZZ Solidarność" w Gdańsku przy ulicy Wały Piastowskie 24.

Firmie ENERGA
 Pani Leokadiji Tomasevic, za jej bezinteresowną pomoc w organizowaniu przyjazdów dzieci po stronie litewskiej.
 

Państwu Żanecie i Jarosławowi Golińskim, którzy zorganizowali transport darów z Polski dla naszych Podopiecznych w wileńskich domach dziecka.

Studentom Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i  Projektowania Ubioru z Warszawy, Pani Dyrektor Magdalenie Płonce oraz koordynatorce Edycie Filipowicz za zorganizowanie aukcji charytatywnej na której Studenci wystawili swoje autorskie prace, a z której przychód zostanie przeznaczony dla naszej fundacji. 

Dziękujemy wszystkim Prywatnym Sponsorom, którzy przez lata wspierają naszą fundację.

Dziękujemy Wszystkim, którzy ofiarowali 1% swojego podatku na rzecz naszych podopiecznych - dzieci z sierocińców i ubogich rodzin z Wilna.

Dzięki pomocy, którą otrzymuje nasza fundacja od Opiekunów i Wolontariuszy z Polski oraz Sponsorów, dzieci pochodzenia polskiego z litewskich domów dziecka i ubogich rodzin mogą poznać kraj swoich przodków, zapoznać się z jego kulturą i religią a nade wszystko spędzić Święta i Wakacje w rodzinnej, domowej atmosferze, otoczone ciepłem i opieką.


2015.12.19

W sobotę, 19 grudnia, wczesnym rankiem, duży autokar, pełen naszych wyczekiwanych Dzieciaków dojechał szczęśliwie z Wilna do Gdańska, na plac przed siedzibą NSZZ "Solidarność". Część z ponad 50 dzieci wysiadła a druga część pojechała dalej do Chojnic. Było jeszcze szarawo, dzieciaki trochę śpiące i zmęczone po całonocnej podróży, trudno było namówić na uśmiechy do aparatu :-)

Powitaliśmy kilka nowych dzieci, które odwiedzają Polskę po raz pierwszy. Witamy: 7-letniego Anwartasa,  8-letnią Laurę, 10-lerniego Marka, 11-letniego Tomasa, 12-letniego Daniela oraz 12-letniego Dominika :-)

Na szczęście wszyscy polscy opiekunowie stawili się punktualnie więc dzieciaki sprawnie i szybko rozjechały się w stronę swoich domów. Spędzą tam w ciepłej, rodzinnej, świątecznej atmosferze, pośród polskich opiekunów i ich rodzin, pełne dwa tygodnie. Wyjazd dopiero 3 stycznie, w niedzielę rano.

Ogromne podziękowania dla pani Leokadiji Tomasevicz za bezinteresowną pomoc w organizacji przyjazdu dzieci po stronie litewskiej :-)

 
12


2015.12.02

Wczoraj ruszyła na Allegro aukcja toreb i koszulek "MSKPU for Children" z której całkowity przychód zostanie przekazany naszej Fundacji:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39658598
 
Zajrzyjcie tam koniecznie!

To wspaniała inicjatywa Studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie którzy przekazali na aukcję zaprojektowane przez siebie i własnoręcznie wykonane projekty.


2015.11.29

Drodzy Sympatycy i Wolontariusze naszej fundacji!  Ruszamy z niepowtarzalną akcją!

Czy chcielibyście zdobyć całkowicie niepowtarzalną torbę lub koszulkę a jednocześnie pomóc naszym Dzieciakom?

Teraz jest okazja!

Rusza wspaniała inicjatywa Studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie, organizujących na Allegro aukcję charytatywną, na której wystawią zaprojektowane przez siebie i  własnoręcznie wykonane torby i koszulki.

Całkowity przychód z tej aukcji przeznaczony będzie dla naszej fundacji i wesprze nasz główny cel – aby nasze polskie Dzieci mieszkające w litewskich domach dziecka mogły przyjechać do opiekujących się nimi polskich Rodzin-Wolontariuszy w najbliższe Boże Narodzenie. Jeśli chcecie nam pomóc koniecznie polubcie stronę „MSKPU for Children”  na FB i udostępnijcie ten post na Waszych profilach.

https://www.facebook.com/mskpuforchildren1/?fref=ts

Z początkiem grudnia rusza na Allegro aukcja toreb i koszulek wykonanych przez Studentów. Link do aukcji podamy niebawem – zachęcamy do obejrzenia tych projektów oraz licytacji i zakupu. Poza wsparciem naszej fundacji będzie można w ten sposób stać się właścicielem naprawdę całkowicie niepowtarzalnej garderoby! Zobaczcie sami te niesamowite projekty młodych artystów. Naprawę warto!

Ogromne podziękowania dla Pani Magdaleny Płonki, Dyrektor Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Największe jednak „DZIĘKUJEMY” w imieniu naszych Dzieciaków, kierujemy do samych Studentów, którzy zaprojektowali, własnoręcznie z własnych materiałów wykonali i nieodpłatnie przekazują na aukcję swoje prace.

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze projekty toreb i koszulek na allegro! Będziemy na bieżąco informować o postępach akcji.

Oby takich akcji było jak najwięcej!

Powyższe zdarzenie jest tez dobrym momentem do przypomnienia na czym polega działalność Fundacji Przyjaciół Wilna i Grodna „Serce Dzieciom”. Od Ponad 22 lat, pani prezes Sylwia Karlowska organizuje czteromiesięczne pobyty w Polsce dla dzieci pochodzenia polskiego z kilku wileńskich domów dziecka. Dzieci przyjeżdżają do Polski na Święta Wielkanocne i Boże Narodzenie (po dwa tygodnie) oraz na trzy miesiące wakacji letnich. Nasi podopieczni pozostają w Polsce pod opieką naszych Wolontariuszy, polskich rodzin, znalezionych i zakwalifikowanych przez fundację. Przez wiele lat organizowane były także kolonie letnie dla dzieci w Nowej Karczmie. Dzieci otrzymują także pomoc lekarską i  materialną. Przykładem jednej z akcji przeprowadzonej we współpracy z panią doktor Wojtczak, jest wyleczenie z gruźlicy 60 dzieci w ciągu trzech lat. Dzieci przebywały kilka miesięcy w szpitalu w Otwocku a potem na rocznej rehabilitacji w domach polskich opiekunów, Wolontariuszy naszej fundacji. Po każdym pobycie w Polsce, dzieci wracają na Litwę zaopatrzone w niezbędne ubrania, obuwie, pomoce szkolne – ufundowane przez fundację i jej Wolontariuszy - polskie Rodziny.

Najważniejszym jednak celem zapraszania dzieci z domów dziecka na wakacje i święta jest  umożliwienie im pobytu w zwyczajnej rodzinie,  w bezpiecznym, spokojnym i życzliwym otoczeniu, możliwość poznania jak wygląda życie poza placówką opiekuńczą, stworzenia wzorców na przyszłe, dorosłe życie. Wielu naszych podopiecznych odwiedza opiekujące się nimi polskie Rodziny, swoich „Wujków” i  „Ciocie”  od najmłodszych lat do pełnoletności, nawiązują się między nimi trwałe więzy przyjaźni i bliskości. Jest to ogromnie ważne przeżycie dla dzieci, z którymi los zwykle nie obszedł się zbyt dobrze, jak i dla samych Opiekunów - Wolontariuszy, dla których przyjaźń i możliwość pomocy małemu Podopiecznemu jest cennym i niepowtarzalnym doświadczeniem i wyzwaniem.

serce dzieciom MSKPU
 

2015.11.27

Znamy już termin przyjazdu naszych dzieci do Polski!
Jest to sobota 19 grudnia 2015 około godziny 8.00 rano.
Wyjazd dzieci 3 stycznia 2016 – niedziela, około godziny 8 rano


2015.08.25  Zdjęcia z wyjazdu dzieci

 

2015.08.25  Odjazd ostatnich dzieci na Litwę

Dziś rano nasze kochane dzieciaki odjechały na Litwę. Pożegnaniom z "ciociami" i "wujkami" z Polski nie było końca. Uściski.. łzy wzruszenia... Dzieci wypoczęte po wakacjach, opalone, z głowami pełnymi wspomnień, zostały zaopatrzone przez opiekunów - rodziny z różnych części Polski, naszych wspaniałych wolontariuszy oraz samą fundację i jej prezes Sylwię Karłowską- w ubrania, buty, pamiątki, zabawki, pomoce szkolne i wszystkie niezbędne rzeczy. Będziemy czekać na ich przyjazd w grudniu na Boże Narodzenie.. Niebawem zdjęcia.

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia

2015.08.01  Wyjazd dzieci na Litwę

Zbliża się nieubłaganie termin wyjazdu wszystkich naszych dzieciaków po wakacjach w Polsce. Kolejne spotkanie na Boże Narodzenie!

Wyjazd we wtorek 25 sierpnia, godzina 8.00, miejsce:  tradycyjnie plac przed siedzibą NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, ul. Wały Piastowskie 24. Prosimy opiekunów o punktualne przybycie.

 

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia 

  2015.08.01  Wyjazd dzieci na Litwę

Poniżej zdjęcia z wyjazdu dzieciaków 28 lipca. Pożegnania z polskimi opiekunami - rodzinami z Pomorza i z innych części Polski, pakowanie autokaru.. Dzieci wrócą do nas na Gwiazdkę :-)

 

 
12

2015.07.28  Wyjazd dzieci na Litwę

Dziś rano 18 naszych podopiecznych wyjechało na Litwę. Niedługo zdjęcia.

Jutro przyjeżdżają kolejne dzieci. Wszyscy zostaną w Polsce do ostatniego tygodnia sierpnia. Dokładna data wyjazdu zostanie podana niebawem.

Poniżej dwie uśmiechnięte buzie zaprzyjaźnionych dziewczynek: jedna z Litwy, druga z Polski :-)

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia  

UWAGA!! ZMIANA TERMINU PRZYJAZDU DZIECI:

Zamiast 30 lipca w czwartek dzieci przyjeżdżają 29 lipca w środę, godzina 8.30 rano, czyli jeden dzień wcześniej niż poprzednio zapowiadano.

Wyjazd dzieci z Polski na Litwę bez zmian: 28 lipca, wtorek, godzina 8.30 rano. Prosimy rodziny o punktualne przybycie.

 


2015-06.27  Wakacyjny przyjazd dzieci 27 czerwca

 

Pełen autokar naszych podopiecznych, ponad 50 osób, dojechał szczęśliwie z Wilna do Gdańska w sobotę, 27 czerwca, rano. Dzieci są już u swoich zaprzyjaźnionych rodzin :-)  Niebawem zdjęcia. Następny przyjazd pod koniec lipca. 


 

 2015-06.07  Wakacyjny przyjazd dzieci

Miło mi poinformować, że formalności  związane z przyjazdem dzieci zakończyły się. Fundacja otrzymała zgodę od Litwy na zapraszanie dzieci do Polski na następne 3 lata. Dziś przyjechało dziewięcioro dzieci, tydzień temu siedmioro a na 27 czerwca (sobota) rano, planowany jest przyjazd tradycyjnie pełnego autokaru naszych podopiecznych (ponad 50 dzieci). Kojeny przyjazd koniec lipca.

Pozdrawiam

Sylwia Karłowska
Prezes Fundacji


Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia
 


 

2015-05.29  Wakacyjny przyjazd dzieci

Witam Państwa

w związku z przedłużającymi się formalnościami związanymi z przyjazdem dzieci z Litwy do Polski, planowany na 30 maja przyjazd dzieci z Domów Dziecka został przesunięty w czasie. Jak tylko znana będzie dokładna data przyjazdu - poinformuję Państwa.

Sylwia Karłowska
Prezes Fundacji2015-04.30  Konkurs

Oto –na kilka chwil przed majówką - rozstrzygnięcie naszego konkursu na najciekawiej przedstawioną historię pobytu dziecka z Litwy - podopiecznego naszej fundacji  - w polskiej rodzinie. Celem konkursu jest podzielenie się z szerszym gremium opowieściami jak dzieci spędzają czas ze swoimi opiekunami w Polsce i ile znaczą dla obu stron te relacje i wspólnie spędzone chwile.

Najbardziej spodobała nam się historia 11-letniej Joli,  która przyjeżdża do pani Joanny i pana Edwarda z Działdowa. Dla tej historii o wdzięcznym tytule: "Joleczka" - Pierwsze Miejsce!

Pracę mozna obejrzeć tutaj:   Jola

Drugie Miejsce to "fotostory" przygotowane przez opiekunów 8-letniego Artura panią Paulinę i pana Mateusza z Krojant -  bardzo ciekawa historia małego piłkarza, który zagościł nawet na łamach lokalnej gazety :-)

Pracę można zobaczyć tutaj:    Artur

Trzecie Miejsce przyznajemy pani  Katarzynie z Gdańska, która gościła 12-letnią Gabrysię - za pełną humoru wzruszającą foto-historię dwóch zaprzyjaźnionych dziewczynek – Gabrysi z Litwy i Oli z Polski.

 Pracę można zobaczyć tutaj:    Gabrysia

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej! Zapraszamy też inne rodziny do podzielenia się historiami pobytów dzieci z naszej fundacji w swoich domach. Najciekawsze opublikujemy na naszej stronie internetowej oraz FB.

(prace oraz ewentualne pytania proszę kierować na email: warno.anna@gmail.com)

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia

 


 

2015-04.27 Zdjęcia z wyjazdu dzieci po Świętach Wilekanocnych

Oto kilka zdjęć z wyjazdu dzieci. Jak one rosną z przyjazdu na przyjazd! Oby nam starczyło do czerwca aż dzieci do nas wrócą.. Zdjęcia z autokaru niestety "prześwietliły się"... jak to możliwe w tych czasach :-)  ??? więc zostały przerobione na "a la artystyczne" 

 

 
12


2015-04.13 Wyjzd dzieci po Świętach Wilekanocnych

Nasze dzieciaki wczoraj wieczorem szczęśliwie dotarły autokarem do Wilna :-)

 Niebawem zdjęcia. Następny ich przyjazd na początku czerwca!

serce dzieciom

 


Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia
 

 

2015-03.38 Przyjazd dzieci na Wielkanoc

 Nasi podopieczni szczęśliwie dotarli dziś rano do Gdańska :-) Podróż z Wilna rozpoczęła się wczoraj późnym wieczorem, dzieci więc trochę zmęczone i trudno je było namówić do pozowania do zdjęć ;-) ale kilka się udało. Wszystkie dzieci - a przyjechało ich tym razem pięćdziesiąt pięć - spędzą Święta Wielkiej Nocy ze swoimi "ciociami' i "wujkami" w Polsce. Zostaną z nami do niedzieli 12 kwietnia czyli ponad dwa tygodnie.

Cieszymy się że już jesteście!!!

 2015-01-23

Ruszają przygotowania do przyjazdu dzieci na Wielkanoc. Najprawdopodobniej przyjazd będzie 28 marca (sobota, godzina 9.00 rano) a wyjazd 12 kwietnia (niedziela, godzina 9.00 rano). Tradycyjnie do i z Gdańska, plac przed budynkiem Solidarości. 

Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia

2015.01.04 

Ogromne podziękowanie dla Wszystkich którzy ostatnio polubili nasza stronę na FACEBOOKU! W ciągu miesiąca otrzymaliśmy 47 nowych polubień! Zbliżamy się do 300 :-)

Poniżej gra "w łapki" przed samym odjazdem dzieci w styczniu :-) Uchwyciła w obiektywie Karina Zielonkowska :-)
 
 


2015.01.04 

Poniższy album to druga część zdjęć z wyjazdu dzieciaków czwartego stycznia. Zdjęcia są autorstwa Kariny Zielonkowskiej - serdecznie dziękujemy!
Łezka nam się w oku zakręciła.. tak jakby to było wczoraj.. tęsknimy i czekamy na Wielkanoc :-) i oczywiście ściskamy wszystkie nasze dzieciaki które są teraz na Litwie!

 


2015.01.04 Wyjazd Dzieci na Litwę
W galerii, na gorąco, pierwsze zdjęcia z dzisiejszego wyjazdu naszych podopiecznych na Litwę
 

 

Ogromne podziękowania dla wszystkich wspaniałych RODZIN-wolontariuszy, które gościły dzieci przez dwa tygodnie podczas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku! To dzięki Państwu te maluchy i nastolatki - dzieci pochodzenia polskiego z litewskich domów dziecka oraz ubogich rodzin - mogły spędzić ten specjalny, świąteczny czas w rodzinnej atmosferze, otoczone miłością i opieką.

Specjalne podziękowania dla głównego sponsora naszej działalności - Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, dzięki któremu możliwy jest przewóz dzieci na trasie Wilno-Gdańsk oraz innych wspierających naszą działalność sponsorów.

Razem z wyjeżdżającymi dziś do Wilna dziećmi,pojechało sto paczek świątecznych ze słodyczami, które ufundował pan Daniel Jędrzejewski z firmy Grupa Alfa z Czarnej Wody. Bardzo dziękujemy!

Nieoceniona jest dla nas wieloletnia pomoc pani Małgorzaty Kuźmy, dzięki której przyjeżdżające i wyjeżdżające dzieci mogą zbierać się i oczekiwać na autokary i rodziny w budynku siedziby "NSZZ Solidarność" w Gdańsku przy ulicy Wały Piastowskie 24.

Pozdrawiam serdecznie
Sylwia Karłowska - Prezes Fundacji2015.01.02

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!!
 
Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć z przyjazdu dzieci wykonanych przez pana Ryszarda Tarnowskiego 

Jeśli chcieliby Państwo otrzymać zdjęcia w lepszej rozdzielczości prosze o email na warno.anna@gmail.com


WYJAZD DZIECI: 4 stycznia 2015 (niedziela) godzina 9.00 rano.

Miejsce: tradycyjnie plac przed siedzibą NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, obok wieżowca tzw. Zieleniaka. Dokładny adres to: siedziba NSZZ „Solidarność”, Gdańsk, ul. Wały Piastowskie 24.

  Serce Dzieciom Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna Gdynia

 

Fundacja Przyjaciół Wilna i Grodna

"Serce Dzieciom" z Gdyni życzy

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2015!

i najpiękniej dziękuje:

 

Naszym wspaniałym wolontariuszom – polskim RODZINOM, które w swoich domach, przez 4 miesiące w roku goszczą dzieci – ofiarowując im rzecz najważniejszą – miłość i rodzinną opiekę.

Wszystkim nieocenionym sponsorom, którzy od ponad 20 lat umożliwiają nam coroczną opiekę nad dziećmi pochodzenia polskiego z sierocińców oraz ubogich rodzin litewskich, a przede wszystkim:

MINISTERSTWU SPRAW ZAGRANICZNYCH RP – które w tym roku sfinansowało autokary przywożące i odwożące dzieci na trasie Wilno –Gdańsk oraz zakup niezbędnej odzieży i obuwia dla naszych podopiecznych.

Firmie ENERGA z Gdańska, Grupie LOTOS z Gdańska, firmie WINTERHALTER z Warszawy, LPP z Gdańska, naszym wieloletnim sponsorom z Gdyni: MAG, TERRAMAR, CHIPOLBROK, FAST i innym.

Dziękujemy wszystkim prywatnym sponsorom, m.in. panu Tomaszewskiemu i Bujalskiemu, którzy przez lata wspierają naszą fundację.

Dziękujemy Wszystkim, którzy ofiarowali 1% swojego podatku na rzecz naszych podopiecznych - dzieci z sierocińców i ubogich rodzin z Wilna.

Dzięki pomocy, którą otrzymuje nasza fundacja od Rodzin-wolontariuszy z Polski oraz sponsorów, dzieci pochodzenia polskiego z litewskich domów dziecka i ubogich rodzin mogą poznać kraj swoich przodków, zapoznać się z jego kulturą i religią a nade wszystko spędzić Święta i Wakacje w rodzinnej, domowej atmosferze, otoczone ciepłem i opieką.